Zápisník zuřivého Sparťana: Raus z Evropy a Baník (Páník) na kolenou.

20. 08. 2019 1:16:02
Kupodivu se v nejvyšších letenských patrech po vymajznutí z pohárové Evropy už v kvalifikaci zachoval klídek a po relativně snadném vítězství nad Baníkem i mírněný optimismus. A prsíme se, že jsme Kangovi ukázali tvrdou ruku.

Nejdřív bych si postesknul nad úrovní našich "sporťáckých" televizí. Ty si mezi sebou nic nedarujou a odnáší to zase jenom platící fanoušek. Spartu pro jistotu nedávala žádná z nich a co za paskvil předvedli machři na ČT Sport, to aby jeden pohledal. Chceme se mi z vás blejt velebnosti. No, v podnikání s televizníma právama u nás panují ještě devadesátý léta. Levně koupit, draze prodat. A když by jsme měli jít do rizika a praštit se přes kapsu, to raději budeme dělat mrtvýho brouka. Ach jo....

Zápas v Trabzonu jsem našel na nějakým ruským sázkovým webu (pro všechny rusobijce: sorry jako!). Kvalita byla výborná, reklamy minimálně. Komentovali to Turci, tak jsem vypnul zvuk. Stejně bych prd rozuměl.

Sparta skutečně nehrála špatně, ale na Trabzonspor to prostě nestačilo. A když si nechala dát gól už v jedenáctý minutě, bylo přesně od tohodle okamžiku po zápase. Hložkův gól byla už jen kosmetická úprava, kterou stejně smázlo Plavšičovo vyloučení a gól Nováka na 2:1.

Když píšu, že nehrála špatně, musím dodat, že po vápno soupeře. V poli dobrý, v okolí soupeřovy brány nanicovatě. Tedy na nic. Teda skoro na nic. Byly tam dobrý chvilky, kluci se fakt snažili, ale co to bylo platný, ke gólu to nevedlo. Jen Hložek dokázal rozvlnit Turkovu síť. Nikdo jiný se neprosadil a vlastně k tomu ani neměl příležitost. Turci bránili precizně a když si k tomu ještě pokrejvali Kangu, bylo jasný, že Evropě zamáváme. Po třetí za sebou už v kvalifikaci. Takže jsme se dostali na úroveň Širokých Brijegů a o nasazování v pohárech si budeme moci jenom zdát. A to fakt k popukání není.

Mančaft a samo, že i trenéři, nesplnili jeden z cílů, který jim vedení dalo. Vylítli už v kvalifikaci. Fanoušek možná už nebyl tak v nervech, protože potom, co převedli rudý koníci v prvním utkání na Letný, kdy si nechali dát dva fíky v posledních minutách zápasu, to vylítnutí čekal. Hošani a trenéři nás sice krmili nadějema, ale nikdo soudný v postup asi už nevěřil. Sice jsme tajně doufali, že by - třeba - možná - kdyby se, ale realita je jinde. Jílek byl však skoro u vytržení, jak skvělý part jsme odehráli. Chybělo jen to pověstný štěstíčko. Ty brďo, my vymajzneme z pohárů a v útrobách letenskýho stadiónu je slyšet poplácávání ramen! To mě hlava trošku nebere. Myslel jsem, že cíle se dávají proto, aby se plnily. A nikde jsem neslyšel o tom, že cílem Sparty bylo třetí předkolo Evropský Ligy. Nebo se pletu? Netvrdím hned posílat Jílka k šípku, ale nějaký bububu by asi bylo na místě. Takhle to vypadá, že je vlastně všechno ok. No super, kam jsme se to dopracovali. A to nemluvím o tom, že Slávka nám už dává šest bodů a třeba Budějky přejela parním válcem. My tam horko těžko remizovali....Ještě, že Jílek nevidí žádný mužstvo v lize, který by ostatním kvalitou odskočilo. To se mi fakt ulevilo.

Tak teda zpátky do ligový reality. V neděli jsme porazili, celkem v pohodě, Baník. Nutno říct, slabej Baník. A bezzubej Baník. Skoro vůbec to nejiskřilo (kromě Kuzmanovičovy pěsti v Mandjekově obličeji - to ale rozhodčí vlastně ani neviděl, tvl!), Baroš neprovokoval a v útoku chachaři nezlobili. My taky nehráli žádný omračující zápas, ale jedna velmi podařená akce a jeden brankářův kiks nám zajistily tři body. Šance na další pojistky jistě byly, ale my máme v současnosti v útoku co máme, i proto to skončilo jen 2:0. Baník byl rozhodně zralej na víc.

Co však překvapilo, bylo Mandjekovo nasazení (a jeho vynikající výkon) a posazení Kangy na lavici. Sorry jako, nic zajímavějšího jsem neviděl, protože právě tyhle dvě věci dokumentujou současnou Spartu. Mandjek, před sezónou na seznamu odepsaných, si dokonce na Spartu stěžoval u UEFA a koukejme! všechno je jinak. Pracuje výborně v tréninku a Jílek ho teda odměnil. Jak moc to bude systémový se uvidí. Možná, že to vůbec není odměna za nasazení při trénování, ale z nouze ctnost. Já bych se ani moc nedivil.

To posazení Kangy na lávku, a teď fakt nekecám, mě až tak moc nepřekvapilo. Už delší dobu se fotbalovým éterem nesou zvěsti o tom, že závislost na Kangovi může být smrtelná, že si hráč zase dělá z taktiky určený Jílkem dobrý den. Že je to sice vynikající hráč, ale nebrání, není týmovej atd. Do všelijakejch novin to vypouštějí různí Šmicrové, Vízkové, Jůnové a Jílek (nebo jeho pracovní četa) to jistě čte. A najednou si říká, jestli nevypadá náhodou jako blbec, když si nedokáže udělat pořádek s jedním hráčem. A tak stáhne Kangu v Bolce brzy ze hry (k překvapení všech) a proti Baníku ho posadí na lavici úplně a na celý zápas. Aby ukázal, kdo je na lavičce pánem.

Zabalí se to do řečiček o zvolené taktice, typologii, systému a jinejch canců, ale v podstatě to má jen Kangovi ukázat, že není nepostradatelným. Tomu hráči, který už hodně krát zachránil sparťanským trenérům zadek a je bezpochyby nejlepším hráčem současný Sparty (jo, Hlóža je taky velký borec, o tom žádná). Jenže, něco jako vděk a důvěra se asi ve Spartě momentálně nenosí. Takže místo toho, aby jsme s Kangou neustále pracovali, aby byl prospěšný celýmu týmu (při jeho genialitě, o které se může většině jenom zdát), budeme hledat cestičky, jak ho nasrat a sparťanský angažmá mu znechutit. To nám jde fakt dobře. Pak budeme čučákovat až zmizí přes Al Ahlí třeba do Slávie. Takový Pepa Hušbauer by tom taky mohl vyprávět, ne?

A takhle to vidím já. Mějte hezkej tejden.

Autor: Petr Horký | úterý 20.8.2019 1:16 | karma článku: 14.08 | přečteno: 554x

Další články blogera

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Poliklinika Letná, vystupovat! Ale ševce jsme stejně smázli.

A kdo ještě nemarodil, ať se přihlásí - tak nějak by se dalo popsat věčné sparťanské prokletí, její neustále plná marodka. Za každý uzdravený kus dodáme hned v dalším kole náhradu. A tak se nám to furt točí v začarovaným kruhu.

17.9.2019 v 17:23 | Karma článku: 7.34 | Přečteno: 186 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Už zas skáčem jako Češi, ale bacha na otevřenou zlomeninu!

Zápasy naší repre na Balkáně asi nebyl takový majstrštyk, jak bychom očekávali, ale nějaký body jsme udělali. Tedy nutný, ty který se budou počítat. Fanoušek však, na rozdíl od reprezentantů, musí mít trochu rozporuplný pocity.

11.9.2019 v 1:28 | Karma článku: 8.38 | Přečteno: 133 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Sem tam dobrý, místy trapný. Ale hlavně neveselo.

A truchlivo, dalo by ještě dodat. Po nedělní remíze s Olomoucí Sparta definitivně potvrdila, že sešup do ligového lepšího průměru bude dlouhodobější záležitostí. Ani Jílek a legendární Rosa nevědí co s tím. A přitom stačilo málo.

3.9.2019 v 17:34 | Karma článku: 13.18 | Přečteno: 352 | Diskuse

Petr Horký

Deník zuřivého Sparťana: Je čas udělat titulu pá pá. Nebo si myslíte, že ne?

Po další venkovní blamáži nastal správný čas přehodnotit předsezónní cíle a laťku snížit na takovou úroveň, která by byla pro současnou Spartu dosažitelná. Co třeba třetí místo v lize a semifinále domácího poháru. To by šlo, ne?

26.8.2019 v 17:51 | Karma článku: 35.54 | Přečteno: 6212 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Lubomír Stejskal

Írán potrestán za hanebnost na MS v judu

Středa 18/9 se stala ve sportu přelomovým dnem: Mezinárodní judistická federace potrestala Írán za chování jeho činovníků na nedávném světovém šampionátu v Tokiu.

18.9.2019 v 14:38 | Karma článku: 28.82 | Přečteno: 828 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Poliklinika Letná, vystupovat! Ale ševce jsme stejně smázli.

A kdo ještě nemarodil, ať se přihlásí - tak nějak by se dalo popsat věčné sparťanské prokletí, její neustále plná marodka. Za každý uzdravený kus dodáme hned v dalším kole náhradu. A tak se nám to furt točí v začarovaným kruhu.

17.9.2019 v 17:23 | Karma článku: 7.34 | Přečteno: 186 | Diskuse

Josef Nožička

Bjőrndalen bude trénovat čínské biatlonisty. Schytá to v Norsku tak, jako v Česku Jágr?

Za tři roky bude čínská metropole Peking hostit zimní olympijské hry. A nejlidnatější země světa dle všeho dělá vše pro to, aby uspěla jak na poli organizačním, tak i na poli sportovním.

16.9.2019 v 19:15 | Karma článku: 30.91 | Přečteno: 590 | Diskuse

Lubomír Stejskal

O co ho měla připravit nenávist muslimů

V neděli 15. září končí v Londýně mistrovství světa v paralympijském plavání. Akce je zajímavá ze dvou důvodů: jde o kvalifikaci na paralympiádu 2020 a především – šampionát se v britské metropoli vůbec konat neměl.

14.9.2019 v 16:30 | Karma článku: 30.77 | Přečteno: 800 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Už zas skáčem jako Češi, ale bacha na otevřenou zlomeninu!

Zápasy naší repre na Balkáně asi nebyl takový majstrštyk, jak bychom očekávali, ale nějaký body jsme udělali. Tedy nutný, ty který se budou počítat. Fanoušek však, na rozdíl od reprezentantů, musí mít trochu rozporuplný pocity.

11.9.2019 v 1:28 | Karma článku: 8.38 | Přečteno: 133 | Diskuse
Počet článků 53 Celková karma 14.44 Průměrná čtenost 898

Vždycky si takhle sednu, popřemýšlím a pak to naklofu do klávesnice. A jsem rád, když si to někdo přečte.

Najdete na iDNES.cz