Zápisník zuřivého Sparťana: Ne o parník, ale o dva a pár světelných let k tomu.

23. 09. 2019 17:23:04
Aby jste pochopili ten mega rozdíl mezi námi a sešívkama, stačilo se podívat na jejich vystoupení v Miláně. Holt, když víte co chcete hrát a máte schopný lidi, který to dokážou splnit, pak se směle můžete měřit i s Interem Milán.

Vážně, na to aby jste si udělali obrázek skutečných (ne)schopností současný Sparty, jste nemuseli čekat na derby. Každýmu soudnýmu člověku bylo jasný, že plkání o tom, že derby nemá favorita, je v tomhle případě jen taková berlička, která měla trošinku ukonejšit sparťanský fans. Odborníci měli dopředu jasno, udrží-li sparťanský bojs vzadu nulu, je možný, že budeme se Slávistama remizovat. Na víc nemáme.

A schválně nepíšu, že "v současné době", protože Slávka nám dává čouda už několik sezón a místo, aby jsme její náskok snižovali, tak se nám Slávisti ztrácejí v nedohlednu. Jako když běžíte na první ranní vlak a vidíte už jen jeho koncový světla a za chvilku ani ty ne.

Od počátku bylo vidět, že Slávka je na derby úplně jinak připravená a hlavně vůbec si nepřipouštěla, že by snad mohla prohrát. To její sebevědomí z ní přímo stříkalo, takže vůbec žádný div, že i v deseti hrála pořád to svoje. Od nás to nebylo vzadu zase tak hrozný (aspoň do Frýdkovi pencle). Ale protože vepředu si Slávisti pohlídali Kangu i Hložka, a když k tomu připočteme úplně ztracenýho středního záložníka! Haška na křídle, bylo s našema útočnýma choutkama (byly-li nějaké) útrum. Byla jen otázka času, kdy se někdo ze Sparťanů "podělá" a udělá první chybu. To, že to byl právě kapitán Frýdek je už jen karma (a doufám, že to doma od táty schytal, páč ten Slávii porážel).

Po bitvě každý generálem, ale i slepec musel tentokrát vidět, že Jílek netrefil sestavu. Právě Frýdek minule u ševců zahrál výborně na beku, ale trenér ho vrátil do zálohy, kde to fakt není jeho šálek kávy (ačkoli si myslí něco jinýho). Jasně vypadl Krejčí, ale i přesto to šlo řešit jinak. Nerozehraný Hanousek po zranění byl pro fyzicky nabušený Slávisty snadný cíl. Neměli jsme křídla a vlastně ani záložní plán B, kdyby byli Kanga s Hložkem pokrytý (což teda byli). Teprve když se na plac dostal Plavšič, dalo se mluvit o jakési křídelní hře. O středních útočnících se ani nebavím. Možná tak proti Zlínu, ale Slávie (a vlastně i Plzeň) to je jiný kalibr. Takže nula, ale to jsme čekali. A když k tomu připočítáte díru v brance (jaký rozdíl proti brankáři s rozsypanou rýží na hrudi), nemůžete se vůbec divit. A on se nakonec ani nikdo nedivil.

Mezi náma a Slávistama není jen tristní rozdíl ve skóre, v postavení v tabulce, v kvalitě kádru a v kvalitě trenéra (bože, my jsme ho kliďánko vypoklonkovali!), ale hlavně v práci, kterou celý klub odvádí. Profesionální, od uklízečky až po Luftjardu. A na začátku se slezli a řekli si, čeho chtějí dosáhnout. No a jdou si za tím. Jak prosté Watsone!

My se naopak stále točíme v kruhu a nikdo, upozorňuji nikdo! neví co chceme hrát. Kde chceme být příští rok, kde za deset let atd. Jen neustále opakujeme mantry "My jsme Sparta, kdo je víc" nebo "chceme být úspěšní na všech frontách", "Sparta musí mít titul" a našel bych spoustu dalších. Neustále měníme vize a cíle, jednou tak, jednou jinak, nemáme skauting, neumíme dělat přestupy a na druhý straně vychováváme hráče pro jiný kluby. Neumíme rozpoznat potenciál hráče a zbavujeme se ho s lehkým srdcem a ještě na něj pliveme. Jak blaze na duši muselo být v neděli Hovorkovi nebo Hušbauerovi. Ty dva jsme z Letný hnali svinským krokem. A Coufal? Toho když jsme lanařili, tak se na fórech objevovali ubohosti typu Coufal-Zoufal a jiné. A hle! Karma v tom nejčistším provedení.

Sparta nemá nejlepší odborníky na těch nejdůležitějších místech. A to dlouhodobě. Proto je tam, kde je. Ani Jílek (spíše z nouze ctnost) a ani Rosický jimi nejsou. Aspoň to zatím tak vypadá. Ryba smrdí vždycky od hlavy, hráči hrají jen to na co mají.

Nějaký světlo na konci tunelu není vidět, či aspoň malá naděje pro zmučenou duši sparťanskýho fandy. Protože když čte Jílkova slova o tom, že Slávia nepředvedla žádný uragán, neví jestli má brečet nebo se smát. Bože můj! Takže kdyby ho sešívky předvedli, tak by to bylo šest nula??? Buďme rádi za tři. A nelžeme si už do kapsy.

A takhle to vidím já. Mějte hezkej tejden.

Autor: Petr Horký | pondělí 23.9.2019 17:23 | karma článku: 24.19 | přečteno: 649x

Další články blogera

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Tak zpátky na zem sokolíci. Utřít slzy a přestat se klepat!

Ani jinak není bod z Jablonce pro Spartu ňáký terno. Mluvit o tom, že jsou před námi a že hrají dobře, či že z Jablonce se body vozit nebudou, jsou jen kecy na nedělní prostocviky. A když si uvědomíte, že v poločase vedete 2:0....

12.11.2019 v 1:29 | Karma článku: 12.80 | Přečteno: 317 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Letenský týden čiré (výsledkové) radosti.

Sparta má za sebou na současné poměry veleúspěšný týden. Z pohledu trápeného fanouška balzám na jeho duši. Co na tom, že radost udělaly především výsledky a soupeřům jde spíše o záchranu prvoligového bytí. I to se totiž počítá.

5.11.2019 v 16:58 | Karma článku: 8.42 | Přečteno: 185 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Dobří Holoubci se vracejí. Buďme snílky, kéž by!

Remíza v Teplicích se rozhodně nezapíše zlatým písmem do připravované knihy sparťanské obrody. A bavme se zcela vážně o tom, jak dlouhá je na Letné doba hájení. Protože začíná být pomalu jasné, že se něco musí stát. Nejlépe hned.

22.10.2019 v 1:48 | Karma článku: 16.35 | Přečteno: 379 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Jsem pozitivní, musím být pozitivní, chci být pozitivní!

Výhra letenských nad Karvinou nám vlila do žil mírný optimismus. Vzadu na nulu, vepředu celkem čtyřikrát zvedali naši borci ruce nad hlavu ve vítězném rauši a snad už se konečně probudila spící fotbalová Růženka, Kozák. Haleluja!

10.10.2019 v 19:28 | Karma článku: 10.51 | Přečteno: 270 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Antonín Ševčik

Greténi v zelených dresech

Před časem odstranili fotbaloví bossové z dresu reprezentace ČR naši Moravskou, Slezskou orlici a teď se rozhodli změnit barvu dresu na zelenou. Údajně to má symbolizovat český národní strom lípu.

16.11.2019 v 20:32 | Karma článku: 28.01 | Přečteno: 791 |

Petr Laierman

Attila Végh vs. Terminátor Vémola

Pražská O2 aréna viděla spícího Terminátora a zároveň jakoby navrátivšího Muhammada Aliho. Kratičká podívaná, která tentokrát stála za zhlédnutí.

15.11.2019 v 18:00 | Karma článku: 21.88 | Přečteno: 631 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Další hanebnost na MS ve futsalu neslyšících

Šampionát se koná ve švýcarském Winterthuru a končí v sobotu 16/11. Češi ani Češky zastoupeni nejsou, zato dvě muslimské země ano: Írán a Alžírsko. A také Izrael. To samo o sobě dávalo tušit, že by mohly nastat problémy.

14.11.2019 v 20:59 | Karma článku: 21.27 | Přečteno: 423 | Diskuse

Ladislav Větvička

Nelibi se vam reprezentovat stat a narod? Vraťte pul miliardy a valte...

Fotbalova asosiace Česke republiky, spolek, kery na svuj provoz dostava každoročně od nas ode všech pul miliardu korun, se asi za svuj narod stydi.

13.11.2019 v 11:11 | Karma článku: 48.86 | Přečteno: 24944 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Tak zpátky na zem sokolíci. Utřít slzy a přestat se klepat!

Ani jinak není bod z Jablonce pro Spartu ňáký terno. Mluvit o tom, že jsou před námi a že hrají dobře, či že z Jablonce se body vozit nebudou, jsou jen kecy na nedělní prostocviky. A když si uvědomíte, že v poločase vedete 2:0....

12.11.2019 v 1:29 | Karma článku: 12.80 | Přečteno: 317 | Diskuse
Počet článků 59 Celková karma 13.62 Průměrná čtenost 850

Vždycky si takhle sednu, popřemýšlím a pak to naklofu do klávesnice. A jsem rád, když si to někdo přečte.

Najdete na iDNES.cz