Zápisník zuřivého Sparťana: Dobří Holoubci se vracejí. Buďme snílky, kéž by!

22. 10. 2019 1:48:48
Remíza v Teplicích se rozhodně nezapíše zlatým písmem do připravované knihy sparťanské obrody. A bavme se zcela vážně o tom, jak dlouhá je na Letné doba hájení. Protože začíná být pomalu jasné, že se něco musí stát. Nejlépe hned.

Nechci tady hned dšít síru na mančaft a vyhazovat Jílka (i se Saňákem), to bych se docela bál. Ale musím se zamyslet nad tím, co vlastně Tomáš Rosický myslel větou "...ale je nejvyšší čas to už ukázat". Ta padla ve rozhovoru s ním (https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/tomas-rosicky-sparta-odpovedi-fanouskum.A191014_130227_fotbal_min) a já teď přemýšlím nad tím, ke kterému datu je potřeba to ukázat. A co vlastně. Protože předstíraný klídek po další ztrátě bodů je mi nějak podezřelý.

Když jsem minule psal o tom, že je potřeba brát vítězství nad Karvinou s hodně velkou rezervou, tak trochu jsem tušil, že ji hráči v Teplicích zdevalvují. Tušil, ale nevěřil. Pořád říkám jedno, Sparta si nemůže honit triko na mančaftech odsouzených k boji o záchranu, svoji kvalitu musí prokázat s těmi, kteří ji v poslední době vystrnadili z jejího výsostného postavení nejlepšího týmu ligy. A s těmi všemi ztratila (se Slávkou úplně jasně). Takže by to mělo být jasné, jestli se chceme někam posunout, musíme se důstojně měřit s těmi nejlepšíma u nás. A když to je propadák, tak vás nějaký povinný vítězství nad Karvinou nezachrání.

Ani Teplice normálně nepatří do ranku týmů, co si se Spartou "dělají, co chtějí". A nebylo to tak ani v neděli. Šancí jsme v prvním poločase měli více, mohli jsme a taky jsme měli jít do vedení aspoň 2:0 (Kanga, palič Kozák). Ale protože máme teď v týmu co máme, tak nešli. A po přestávce? Jo, vedli jsme jedna nula (ten gól fakt neposoudím, za mě Frýdek nefauloval a Grigar tam mohl jít krutějc a ne jako baletka). Takže ačkoliv hra nestála za koment, tři body by se počítaly. By se.....protože zbytek zápasu už to pádilo k remíze. Bylo jen otázkou času, kdy to jeden z těch dvou rabijátů v teplickým útoku dokáže. A povedlo se! Protože Tepláky chtěly a jejich hráči se chtěli přetrhnout, aby aspoň vyrovnali. Přišlo mi, že mi to tak nějak dohrávali z útrpnosti a celý druhý poločas si o vyrovnání koledovali. Řeči o tom, kdyby se proměnilo, co se proměnit mělo, jako omluvu neberu. Nemůžu, protože Sparta by měla mít jiný měřítka, než ty typu coby kdyby. Ale tak hluboko jsme asi klesli, když trenér žehrá jen na neproměňování šancí. Ani hrou jsme Teplice neválcovali. A to jsou v tabuli za náma (a stejně jen o skóre).

Kdo zápas v Teplicích viděl, nemohl si nevšimnout, jak "zajímavě" to Jílek postavil. Do obrany se vrátil Kaya (a nebyl zrovínka moc jistý, ale rozehru má daleko kreativnější než strašpytel Hancko) a na pravou zálohu zase Hlóža. Což byl Jílkův majstrštyk. Po Karviný, kdy si Hložek liboval na levý straně (a výkon tomu taky odpovídal), se chudák musel opět dívat na branku z pravý strany. Sice i tady patřil k nejlepším (asi vůbec nejlepší), ale nalevo mu to svědčilo líp (zlý jazykové ale tvrdí, že strany vůbec nejsou jeho ňuňový posty, a diví se, že to ve Spartě nevědí). A ač máme super posilu Vindheima, tak musel Sáček zase hoblovat pravou lajnu jako obránce. Bůh mě suď, ale ze Sáčka druhýho Kadeřábka neuděláme, takže by bylo možná nasnadě, zkusit tedy toho obránce, když už jsme za něj dali takový prachy (já vím, platil to Křéťa). Takhle to vypadá, že jsme ho kupovali na....no na nic. Věřím tomu, že i Sáček by si výskal, kdyby ho trenér postavil do zálohy. Kdo se má furt koukat na jeho tragický obličej?

Znáte Grajciara? Jo přesně toho, co minulý kolo proti Karviný odehrál 75 minut. Tak ho zase zapomeňte, protože tentokrát neseděl ani na lavici. Z neznámých důvodů (napadají mě dva: buď nepracoval dobře v tréninku, nebo je zraněný, obojí mě nepřekvapuje) se v Teplicích vůbec neobjevil. A myslím si, že drbe svýmu manažerovi hlavu, proč mu dohodil hostování ve Spartě. Chtěl se kamsi posunout a místo toho trčí v ......nemilosti.

Stejně tak se můžete ptát, co je s Mandjeckem, Krejčím. Stále zranění? Rehabilitují? Nebo se nevešli? Na stránkách AC Sparta se to nedozvíte. To by jste chtěli moc. Jen si trošku pamatuji, že Krejčího zranění nemělo být nic vážného........a asi z toho bude rok. A Mandjeck? Asi nepracuje dobře v tréninku, nic jinýho mě nenapadá.

Proč se v tom takhle patlám. Prostě mi nepřijde, že Jílek ví co dělá. Nebo ví, já jsem blbej, ale nějak to nepobírám. Hložek zase napravo, neviditelný Hašek hraje celý zápas, tvrdošíjné lpění na jednom útočníkovi, Grajciar jednou jo, pak zase dlouho ne, drahý obránce na lavici bez čuchnutí, záložník v obraně, Frýdek kapitán a jako paráda všech parád, v 78. minutě střídání útočníka za obránce! A to ne proti Realu Madrid, ale proti Teplicím!! Proti takovému celku chtěl hrát zanďoura! No, "odměna" na sebe nenechala dlouho čekat.

Suma sumárum, možná toho už bylo dost. Odstřelení Stramaccioniové, Ščasní, Hapalové se asi popadají za břicho. Jílek nejenže nemá výsledky, ale ani jinak zatím (ó, slovo naděje) nepředvedl vůbec nic. Z pohledu škarohlída dokonce beznadějné nic. A doba hájení je už, podle mě, dávno v háji. Takže co mi z toho vychází? Že by už v zimní přestávce? Nebo snad dříve? No do hlavy miliardářů nevidím, ale jedno vím, ani jejich trpělivost není nekonečná. A to se Tomáš může stavět na hlavu. Já jen, že Holoubek je volný.

A takhle to vidím já. Mějte hezkej tejden.

Autor: Petr Horký | úterý 22.10.2019 1:48 | karma článku: 16.35 | přečteno: 379x

Další články blogera

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Tak zpátky na zem sokolíci. Utřít slzy a přestat se klepat!

Ani jinak není bod z Jablonce pro Spartu ňáký terno. Mluvit o tom, že jsou před námi a že hrají dobře, či že z Jablonce se body vozit nebudou, jsou jen kecy na nedělní prostocviky. A když si uvědomíte, že v poločase vedete 2:0....

12.11.2019 v 1:29 | Karma článku: 12.80 | Přečteno: 317 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Letenský týden čiré (výsledkové) radosti.

Sparta má za sebou na současné poměry veleúspěšný týden. Z pohledu trápeného fanouška balzám na jeho duši. Co na tom, že radost udělaly především výsledky a soupeřům jde spíše o záchranu prvoligového bytí. I to se totiž počítá.

5.11.2019 v 16:58 | Karma článku: 8.42 | Přečteno: 185 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Jsem pozitivní, musím být pozitivní, chci být pozitivní!

Výhra letenských nad Karvinou nám vlila do žil mírný optimismus. Vzadu na nulu, vepředu celkem čtyřikrát zvedali naši borci ruce nad hlavu ve vítězném rauši a snad už se konečně probudila spící fotbalová Růženka, Kozák. Haleluja!

10.10.2019 v 19:28 | Karma článku: 10.51 | Přečteno: 270 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Antonín Ševčik

Greténi v zelených dresech

Před časem odstranili fotbaloví bossové z dresu reprezentace ČR naši Moravskou, Slezskou orlici a teď se rozhodli změnit barvu dresu na zelenou. Údajně to má symbolizovat český národní strom lípu.

16.11.2019 v 20:32 | Karma článku: 28.01 | Přečteno: 791 |

Petr Laierman

Attila Végh vs. Terminátor Vémola

Pražská O2 aréna viděla spícího Terminátora a zároveň jakoby navrátivšího Muhammada Aliho. Kratičká podívaná, která tentokrát stála za zhlédnutí.

15.11.2019 v 18:00 | Karma článku: 21.88 | Přečteno: 631 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Další hanebnost na MS ve futsalu neslyšících

Šampionát se koná ve švýcarském Winterthuru a končí v sobotu 16/11. Češi ani Češky zastoupeni nejsou, zato dvě muslimské země ano: Írán a Alžírsko. A také Izrael. To samo o sobě dávalo tušit, že by mohly nastat problémy.

14.11.2019 v 20:59 | Karma článku: 21.27 | Přečteno: 423 | Diskuse

Ladislav Větvička

Nelibi se vam reprezentovat stat a narod? Vraťte pul miliardy a valte...

Fotbalova asosiace Česke republiky, spolek, kery na svuj provoz dostava každoročně od nas ode všech pul miliardu korun, se asi za svuj narod stydi.

13.11.2019 v 11:11 | Karma článku: 48.86 | Přečteno: 24944 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Tak zpátky na zem sokolíci. Utřít slzy a přestat se klepat!

Ani jinak není bod z Jablonce pro Spartu ňáký terno. Mluvit o tom, že jsou před námi a že hrají dobře, či že z Jablonce se body vozit nebudou, jsou jen kecy na nedělní prostocviky. A když si uvědomíte, že v poločase vedete 2:0....

12.11.2019 v 1:29 | Karma článku: 12.80 | Přečteno: 317 | Diskuse
Počet článků 59 Celková karma 13.62 Průměrná čtenost 850

Vždycky si takhle sednu, popřemýšlím a pak to naklofu do klávesnice. A jsem rád, když si to někdo přečte.

Najdete na iDNES.cz