Pátek 28. února 2020, svátek má Lumír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 28. února 2020 Lumír

Zápisník zuřivého Sparťana: Řepkův Instagram, téměř letní příprava a návrat syna.

20. 01. 2020 17:42:38
V Německu o víkendu kopli do balónu a odstartovali jaro v Bundeslize. My na to u nás kašleme a dál se v klidu připravujeme na jaro i v lednu a v trenkách. A protože už umíme poručit větru dešti, lítáme za balónem po Strahově.

Opravdu je letos zimní příprava v lecčems zvláštní. Díky počasí (neklidní aktivisté by řekli díky změnám klimatu) se její převážná část odehrává v pohodových podmínkách přímo za komínem. A bodejť by ne, když i v lednu je pomalu čtrnáct stupňů nad nulou a zápasy zimní Tipsport ligy můžou borci odehrát i v tričku a trenýrkách. Za našich časů jsme si navlékali do kopaček na ponožky igelitové pytlíky, aby jsme si nějak chránili nohy před promočením, páč jsme tehdá ještě běhali v hromadách sněhu. A převážně jen běhali, protože na tehdejších zimních terénech se fotbal většinou hrát nedal. Proto byla zimní příprava tak neskutečně neoblíbená - byli jsme promočení, byla nám zima, furt jsme jen honili kondičku a míč nám trenér ukázal vždycky po tréninku, aby jsme měli motivaci pro příště.

Dneska mají hoši vyhřívaný trávníky, umělky a žádný sníh. Přesto jezdí z nějakých mě neznámých důvodů do Španělska, Turecka a jinam, aby se pak stejně vrátili do toho našeho podnebí. A to už jim pár let hrozí sníh jen na horách a o pořádném mrazu člověk slyší jen v Mrazíkovi. Možná to bude mít co do činění s odměnou, protože i netalentovaný dělník z Mitasky se taky jednou za rok plácne přes kapsu a vytáhne rodinu za odměnu v zimě k moři třeba do Marbelly. Buď jak buď, za sluníčkem vyrazí každý a tedy i Sparťani.

Zatímco Slávka už má devizovou cizinu za sebou, my se zatím připravujeme za letenským komínem a proti domácím soupeřům. První výzvou byly Budějky. My jim přibalili na cestu na jih jednoho banána, i když to jinak byl typický "přípravný" výkon na hranici mezi "o výsledek nejde" a "hlavně se nezranit před Španělskem". Tedy nic moc. Bylo to spíše takové honění se za balónem bez nějakého skladu.

Jílek nasadil skoro všechno, co mu na podzim prošlo sestavou, k tomu přidal tři nováčky z řad sparťanských nadějí a zahustil to borcema, kteří si asi na jaře už moc nekopnou (jestli vůbec). K hrůze některých fandů došlo i na "oblíbeného" a všemi vyháněného Zahustela. Ale i pro něj to bude zřejmě labutí píseň. V kuloárech se už šeptá o zájmu Teplic.

Mladíci nezklamali a určitě budou přínosem. Ale jak dalece nebo blízce mají do sestavy aspoň na deset minut, je těžké hádat. A pokud vůbec, tak Polidar s Fortelným asi blíž než Karabec. Ale toho to bolet nemusí, je ještě fakt hodně mladej.

Jinak se nic třeskutého nekonalo. Žádný z hráčů zatím nenaznačil, že by se mu vylíhla nějaká extra forma. Spíše to vypadalo na pokračování upachtěného podzimu - někdy lépe, jindy hůř, někdy náznak, někdy nevěřícné kroucení hlavou. Prostě to zatím nevypadá na nějakou parádní jarní jízdu, při které bychom nechávali soupeře jen čučet na drát. Spíše to bude jednou tak a podruhé jinak.

Rosa s Jílkem neposlali na strahovský trávník také žádnou posilu, ačkoli by si ji jistě těžce zkoušený sparťanský fanda určitě přál. Jenže tohle přestupový období je zatím silně v okurkách a to nejenom na Letné, ale celkově v lize. Jen slávisti jsou (už tradičně) na lovu všeho co se hne, ale ani oni jsou oproti jiným časům trošku střízlivější. Ale mají alespoň něco, my nemáme nic. Tedy kromě mladýho Huška, ale ten bude na jaře lítat po třetiligových pažitech. Ale co není, může ještě být a třeba se nám něco podaří (rozuměj: podaří!!). Hlavně o tom nesmíme mluvit nahlas, aby se do toho nevložil Tvrdík a hráče nám nepřetáh (nepřeplatil) do Edenu. Myslím si, že už tam mají hráčů víc než dost.

Otázkou však je, zda vůbec potřebujeme na Letný posilovat a fakt to raději tentokrát nechat na odchovancích. Na výběr určitě je. Sleduju zápasy B týmu v zimní lize a směrem dopředu je to slibná koukaná. Dokonce bych řekl, že rozhodně koukatelnější než u áčka. A to prohánějí soupeře z vyšších soutěží. Směrem dozadu je to ještě takový sirovější a někdy i naivní, ale jinak všechna čest. Rozhodně mě to baví daleko víc, než sobotní podívaná ze Strahova.

Tak nám pustili Řepku, dal by se trochu parafrázovat dobrý voják Švejk. Tenhle bývalý vynikající stoper, dnes už jen bývalý odsouzený, se hned plnou vervou pustil do trénování. Zatím teda jen na Instagramu, ale sní o tom, že by jednou mohl trénovat Spartu. No, nechme ho snít, všechno je možné. Ale díky jeho istagramovému profilu jsme se už teď dozvěděli, že Souček je nejpřeceňovanějším hráčem ligy. A za Spartu tedy hrát nebude. Uff, to jsem si oddechl, páč tolik peněz, abychom ho zaplatili, bychom stejně neměli.

Další kdo se stará o trochu vzruchu před sezónou je Olomouc. Zase Olomouc, řeklo by se. Aférka s Pilařem je zřejmě vyřešena. Pilous se umírnil a prohlásil, že novináři jeho slova k Látalovi blbě pochopili a tradičně zásadoví sigmáci vyměkli a poslali ho zpátky do áčka. Jo, v Sigmě je v současnosti každý fotbalista dobrý. Jen nevím, jaký to bude v kabině. Jestli teda bude Pilous sedět s ostatníma, nebo sám na hanbě. Mančaft ho obrazně nakopal do rozkroku a postavil se za trenéra (známá fotbalová anticharta). Ale třeba už taky poznali, že v Sigmě se občas nehraje fér a černou ovečku přijmou zpět. Minimálně Jemelka by si s ním mohl notovat. Kazachstán se nekoná a konat asi nebude, protože slávisti nadále touží po Zimovi a tak se nejspíš s Olomoucí dohodnou. Ale to jsou ty boží mlýny a Jemelkovi jsem strouhal mrkev už minule. Tak ho nechám být.

A takhle to vidím já. Mějte hezkej tejden.

Autor: Petr Horký | pondělí 20.1.2020 17:42 | karma článku: 9.86 | přečteno: 396x

Další články blogera

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: A teď Kotal. Není to málo pane Daniele Danieloviči Křéťo?

Na Letné všem zainteresovaným konečně došla trpělivost s trenérem Jílkem a poslali ho k šípku. To, co se dalo udělat už po podzimu, si vedení nechalo jako překvápko na úvod jarního dějství. Takže pan Kotal. A prohra v Olomouci.

23.2.2020 v 23:51 | Karma článku: 19.90 | Přečteno: 627 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Světlo na konci tunelu? Tůdle, to spíš tma jako někde!

Ačkoli nás TR10 s Jílkem na tiskovce přesvědčovali, že se příprava povedla a jsme na jaro skvěle připraveni, Liberec si nás namazal přímo na Letné. Liberečáci zřejmě umí číst mezi řádky a tušili, že tiskovka měla jen klamat tělem.

17.2.2020 v 17:43 | Karma článku: 25.21 | Přečteno: 744 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Saňákovo vidění, válec na cestách a růžovky na víkách

Jen jsme vypadli z pražského Strahova, jdeme od porážky k porážce. Sice se nekonají soupeři zvučných jmen, ale přesto to nějak nedáváme. Ovšem trenéři to vidí růžově. Ale co si budeme povídat, rozhodující bude liga. Takže o co go.

3.2.2020 v 11:47 | Karma článku: 14.54 | Přečteno: 351 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Bořek s námi a všechno zlé pryč? Kéž by, ale stejně je to fajn

Bořek zachránce nastoupil skoro po roce na plac! Srdce sparťanského fanouška zaplesalo a jaro je viděno hned optimističtěji. Kapitán odehrál solidní první půli a mnohým fandům je vlastně už jedno, jestli Kanga prodlouží nebo ne.

27.1.2020 v 17:09 | Karma článku: 9.07 | Přečteno: 244 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Josef Nožička

Jak Petra Kvitová prokázala nedostatečnou politickou uvědomělost

Když ruská tenistka Šarapovová včera oznámila ukončení sportovní kariéry, kromě spousty radostných ohlasů od ryze sportovních fanoušků se překvapivě objevila i hrstka těch, kteří této nesympatické Rusce vyjádřili projev uznání.

27.2.2020 v 14:42 | Karma článku: 43.52 | Přečteno: 4024 | Diskuse

Jiří Šebek

Kdy začít s hraním tenisu?

Tenis je jedním z nejsledovanějších sportů na světě a každý den roste počet dětí, které se chtějí vydat po stopách velkých hráčů, jako je Rafa Nadal a Roger Federer, a stát se novým číslem 1 na okruhu ATP. Ale kdy s ním začít?

24.2.2020 v 7:14 | Karma článku: 6.69 | Přečteno: 205 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: A teď Kotal. Není to málo pane Daniele Danieloviči Křéťo?

Na Letné všem zainteresovaným konečně došla trpělivost s trenérem Jílkem a poslali ho k šípku. To, co se dalo udělat už po podzimu, si vedení nechalo jako překvápko na úvod jarního dějství. Takže pan Kotal. A prohra v Olomouci.

23.2.2020 v 23:51 | Karma článku: 19.90 | Přečteno: 627 | Diskuse

Lubomír Stejskal

O izraelské stáji v Emirátech

UAE Tour je jeden ze špičkových silničních závodů pořádaných Mezinárodní cyklistickou unií (UCI). Jde o jediný podnik této úrovně konaný na Střední východě, ve Spojených arabských emirátech.

23.2.2020 v 8:15 | Karma článku: 14.25 | Přečteno: 342 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Světlo na konci tunelu? Tůdle, to spíš tma jako někde!

Ačkoli nás TR10 s Jílkem na tiskovce přesvědčovali, že se příprava povedla a jsme na jaro skvěle připraveni, Liberec si nás namazal přímo na Letné. Liberečáci zřejmě umí číst mezi řádky a tušili, že tiskovka měla jen klamat tělem.

17.2.2020 v 17:43 | Karma článku: 25.21 | Přečteno: 744 | Diskuse
Počet článků 70 Celková karma 14.81 Průměrná čtenost 779

Vždycky si takhle sednu, popřemýšlím a pak to naklofu do klávesnice. A jsem rád, když si to někdo přečte.

Najdete na iDNES.cz