Středa 1. dubna 2020, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 1. dubna 2020 Hugo

Zápisník zuřivého Sparťana: Ligu vyhrál Coronavirus, titul dejme se skřípěním zubů Slávii

23. 03. 2020 18:13:50
Neviditelný a zákeřný vir dokázal nemožné. Zastavil fotbal skoro na celém světě. Fotbaloví milionáři a celebrity sedí doma na zadku a kopou maximálně do toaleťáku. No a vida! Jsou na světě pořád ještě důležitější věci než fotbal!

Ono se toho v poslední době změnilo hodně. Coronavirus se nám jaksi rozšířil a napříč celým světem přibývají mrtví. Po pár pokusech, sehrát truchlohru se zdáním normálnosti, a hrát před prázdnými ochozy, to všichni vzdali a uklidili se do zdánlivého bezpečí karantén. Z toho občas postují na sociální sítě úsměvné fotečky a selfíčka, jak to všechno v pohodě zvládají. Cožpak o to, ono se to i v karanténě zvládnout dá, zvláště jste-li mladý, bohatý a zdravý. Jenže, až jednou přijde konec téhle osudné pandemie, budou se muset zainteresovaní ptát: a co bude dál?

Každý den bez fotbalu, Champions League, Bundesligy, Premier League, La Ligy, Serie A a jiných soutěží generuje obrovské finanční ztráty klubům, UEFě a jejím velitelům v dobře placených pozicích. Spousta klubů se bude následně potýkat s finančními problémy, které se nevyřeší lehkou sanací od sponzorů. Ukažte mi jednoho takového, který bude chtít potom sypat do černé díry jménem fotbalový klub sta tisíce éček, aby si dál mohl dovolit platit mnohdy (a mnohde) přeplácené hvězdy, které jsou tak na hony vzdálené realitě všedních dnů obyčejných lidí, tedy jejich fanoušků. Jak se postaví tyto fotbalové celebrity k pomoci svým klubům překonat ekonomické potíže? Nechají si snížit platy? Vzdají se dokonce na čas pravidelných výplat? Jenže v tom je právě ten háček. Co si může dovolit Messi, nebo Ronaldo, si asi nemůže dovolit třeba takový Bičík ve Spartě. A přesto i Sparta si, až vyřídíme Coronavirus (kéž by!), nebude vyskakovat. A jestli vůbec. Jo, asi bude hodně nezaměstnaných sportovců, protože žádná krize se s lidmi nemazlí. A fotbalisté jsou pořád také jenom lidé. I Messi!

V naší kotlince tak úplné mrtvo není. Kromě toho, že klucí trénují individuálně a v rouškách, mají napilno i právníci. Martin Hašek ml., nenáviděný a opovrhovaný, totiž na Letnou doručil jednostrannou výpověď a nijak se netají tím, že se cítí být vítězem v nastávající právní bitvě. Cožpak o to, přitom jak rychle v naší zemi fungují soudy a sbor rozhodců (který bude rozhodující a třeba v případě Buchy, jenž utekl bez souhlasu Slávie do Plzně už v roce 2018, ještě nedokázal rozhodnout kdo je v právu), mu kyne velká naděje. Jisté je však jedno, v dresu Sparty už ho neuvidíme. Stejně tak je jisté, že ani jeho otec, Martin Hašek, na Letné o práci nezavadí ani kouskem nehtu.

Kolem této kauzy je mnoho nejasného. Tedy z některých úhlů pohledu. Předně, co vede Haška k takovým krokům? Přece si je vědom toho, že si zahrává se svojí kariérou. A přesto dělá všechny kroky k tomu, aby si hodně dlouho nekopl do míče. Jaké eso má v rukávu? Četl jsem o něm, že je to přemýšlivý a chytrý kluk (tedy ne jenom "kopačka). Nepohodl se s vedením, nespokojen s vývojem své kariéry na Letné. Jo, to může být. Tak na to mám agenta, aby mi našel něco jiného, adekvátního a dojednal to s klubem. Místo toho se Hašek chová na první pohled značně nelogicky a hazarduje se svým (a nakonec i tátovým) jménem. Ví tedy co dělá? I ti, co mu radí? V tom aby se baba vyznala.

Na druhé straně jsem o něm také četl, že je to namyšlený, neoblíbený arogant, který si o sobě myslí, že by mohl kopat s Messim. Těžko soudit, když do toho nevidíte. Každopádně v téhle kauze se už vyprofilovaly "fanouškovské" skupiny obou stran. Třeba na straně Sparty Vízek, na straně druhé například komentátor efotbal.cz Pavel Procházka, nebo i Patrik Schick, který naznačil, ze ledacos ví a rozhodně není vinen jenom mladý Hašek. Tak si vyberte!

Nakonec, tváří v tvář smrtícímu viru a následnému ekonomickému průšvihu, který se na nás řítí, je to jen jemné okopávání kotníků.

A takhle to vidím já. Držte se, buďte zdraví a noste roušky.

Autor: Petr Horký | pondělí 23.3.2020 18:13 | karma článku: 8.09 | přečteno: 188x

Další články blogera

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Derby? Haló Slávisti, do Edenu přijela jiná Sparta!

Nebýt Musova gólu v kolikáté minutě nastavení, zažili bychom explodující nirvánu radosti. I tak se můžeme umírněně po Kotalovsku radovat, že jsme bodovali v Edenu. Po extázi proti Baníku, jsme nezklamali ani v derby! A bereme bod.

9.3.2020 v 11:53 | Karma článku: 10.39 | Přečteno: 335 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: Už z hor zní zvon...ve-de-ní ven. A to nás čeká derby!

Jestliže jsme se měli se Zlínem před týdnem pravdy trochu vyladit, tak potěš pánbu. Zapařit si na Letné s nemastnými, neslanými Ševci pouze za bodíka a tvářit se přitom vyčerpaně, jako po zápase s Barcou, tak to už je vážně síla!

2.3.2020 v 13:53 | Karma článku: 19.15 | Přečteno: 490 | Diskuse

Petr Horký

Zápisník zuřivého Sparťana: A teď Kotal. Není to málo pane Daniele Danieloviči Křéťo?

Na Letné všem zainteresovaným konečně došla trpělivost s trenérem Jílkem a poslali ho k šípku. To, co se dalo udělat už po podzimu, si vedení nechalo jako překvápko na úvod jarního dějství. Takže pan Kotal. A prohra v Olomouci.

23.2.2020 v 23:51 | Karma článku: 20.15 | Přečteno: 693 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Josef Nožička

O odložení olympijských her a ruském dopingu

V souvislosti se zprávami o odložení olympiády v Tokiu asi mnozí sportovní příznivci rovněž zaregistrovali ne zrovna šťastný výrok bývalé ruské gymnastky Chorkinové.

31.3.2020 v 18:11 | Karma článku: 22.47 | Přečteno: 764 | Diskuse

Jan Tomášek

Double R Racing se dohodl s Ayrtonem Simmonsem

Závodní tým Double R Racing podepsal nového pilota v šampionátu EuroFormula Open. Novou akvizicí je osmnáctiletý Ayrton Simmons, který přichází z britských formulí. Ayrton má britské a španělské občanství.

24.3.2020 v 12:09 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 26 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Odklad olympiády už není tabu

Bylo zrušeno fotbalové Euro 2020, Eurovize, MS v hokeji, festival v Glastonbury, bezpočet dalších mezinárodních akcí kontinentálních i světových. Zbývá dořešit tu nejdůležitější, nejmasovější. Letní olympiádu.

22.3.2020 v 22:22 | Karma článku: 7.43 | Přečteno: 146 | Diskuse

Markéta Demlová

Běhejme bezpečně

Kamarádi běžci, obracím se v prvé řadě na vás, v druhé na všechny, kdo v dnešních dnech vyrážejí do přírody.

18.3.2020 v 11:19 | Karma článku: 10.23 | Přečteno: 205 | Diskuse
Počet článků 73 Celková karma 15.28 Průměrná čtenost 762

Vždycky si takhle sednu, popřemýšlím a pak to naklofu do klávesnice. A jsem rád, když si to někdo přečte.

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Technická kontrola se zpřísní, nově o ni řidiče připraví i drobnosti

Přijet na technickou kontrolu s prorezlými brzdovými kotouči, s nefunkčním světlometem nebo například s­ prasklým...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Italská duše trpí. Běžte domů, křičí na sebe sousedé z balkonů ve Florencii

Ulice toskánské metropole Florencie, které jsou jindy plné turistů a kde se milenci z mostu Ponte Vecchio vždy kochali...

Influencer olizoval toaletu v rámci koronavirové výzvy. Nyní má COVID-19

V době šíření koronaviru obletěla svět sociálních médií nesmyslná výzva, která vybízí k tomu, aby lidé olízli sedátko...